Adidas Superstar

Obuv adidas Superstar byla navržena již v roce 1969. Původně sloužila tato nízkoprofilová basketbalová obuv vybavená celokoženým svrškem a slavnou gumovou špičkou ve tvaru mořské mušle pouze vrcholovým sportovcům. Po zavedení této obuvi značky adidas na trh upoutala pozornost některých nejlepších hráčů prestižní soutěže NBA. Díky své ochranné gumové špici a nebarvící podrážce popularita boty adidas Superstar vzrůstala a v polovině sedmdesátých let dvacátého století hrály s adidas Superstar již tři čtvrtiny všech hráčů NBA. Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky rapové skupině Run-DMC, ta se objevila na hudební scéně v roce 1983. Trojice členů této skupiny odmítala přijmout nastolený módní trend. Na svých vystoupeních se snažili stylizovat do obyčejných lidí z ulice, nazouvali se do bot Superstar bez tkaniček a s jazykem ven s boty. Při turné skupiny napříč USA pak Superstary natolik proslavili, že společnosti vzrostl mnohonásobně prodej těchto bot. V roce 1986 složili píseň „My adidas“, kde vzdali čest botám Superstar. Na popud toho uzavřela společnost adidas s hip hopovou skupinou kontrakt ve výši 1 milion dolarů. Z basketbalového hřiště se tak Superstary dostaly do městských ulic. Nyní tuto obuv nosí lidé po celém světě, staly se nadčasovou ikonou a kulturní stálicí. Jsou důkazem revoluční technologie. adidas Superstar dnes nabízí velký výběr barevných variant, široký rozsah velikostí a udržují si neohrozitelnou pozici jedničky mezi botami.

Jak si vybrat sportovní obuv?

Na každou pohybovou aktivitu je vhodný jiný typ obuvi, který nohy ochraňuje před zraněními a poskytuje jim dostatečné pohodlí při námaze, kterou vyvíjejí. Jak si však vybrat boty, které by vám nejvíce vyhovovaly?

Materiál sportovní obuvi
Při výběru sportovních bot byste měli přihlížet i na materiál. Pokud máte na výběr mezi více modely s minimálním rozdílem v ceně, vyberte si koženou botu, případně jiný přírodní materiál. Kůže je přizpůsobivější, trvanlivější a pohodlnější.

Životnost sportovní obuvi
Životnost sportovní obuvi je velmi individuální. Jsou běžci, kteří běhají dvakrát do týdne, a takoví, kteří běhají dvakrát za den. Životnost boty se proto nedá měřit časem, ale tím, jak je namáhána a používána. Jakmile vám však začnou nohy v botě trošku "běhat", znamená to, že vám buď padá přední část chodidla, nebo vám pata odchází stranou, a tehdy je nejvyšší čas je vyměnit.

Adidas Superstar - značky


0 ks zboží: 0 Kč