Cyklistika

Cyklistika je sport provozovaný na jízdním kole s rekreačním, sportovním, turistickým a dopravním zaměřením. K oblíbeným sportovním soutěžím patří nejrychlejší zdolání tratě na dráze, silnici nebo v terénu vlastními silami. Cyklistika s rekreačním zaměřením se nazývá cykloturistika, organizovaná cyklistika v dopravě se nazývá cyklojízda. Jízda na kole je velmi oblíbený druh sportu, který provozují miliony lidí po celém světě. Bez ohledu na věk, zkušenosti a další podmínky, kolo může vlastnit opravdu každý - ať už je to doma sestavený model, poskládaný z různých dílů, nebo špičkový celoodpružený model od světoznámého výrobce. V dnešní době si ovšem nemusíte kola sestavovat sami doma na koleni, kvalitní modely najdete u nás za velmi výhodné ceny!

Jezdíte rádi po cyklostezkách a hezkých silnicích? Pak jsou pro Vás ideální volbou krosová a trekingová kola. Máte rádi zběsilou jízdu lesem a překonávání překážek? V tom případě navštivte sekci horských kol a vyberte si Vašeho nového mazlíčka. Pro příležitostné výlety na kole, jízdu na nákupy a podobně se hodí kola do města s nosičem, při dopravování se po městě oceníte skládací modely kol. Nesmíme také zapomenut na naše nejmenší, kteří si určitě vyberou v sekci kol pro děti.

Při výběru kola je nesmírně důležité brát v potaz to, co sami od kola očekáváte. Model bez odpružení Vám neposkytne zdaleka takový komfort, jako kolo s odpruženou přední vidlicí, nebo celoodpružené kolo (MTB speciály). Pokud chcete přesné a precizní brždění a zaručenou bezpečnost při jízdě, vybírejte určitě kola s diskovými brzdami.

Další důležité aspekty při výběru kola jsou samotný průměr kol: u dospělých jsou to standardně průměry 26", 27,5", 28" a 29". Obecně platí, že čím větší průměr kolo má, tím je větší setrvačnost, průchodnost terénem, na druhou stranu je ale kolo méně ovladatelné. V úvahu je velmi důležité také brát velikost rámu tak, aby odpovídala velkosti Vaši postavy a jezdilo se Vám pohodlně. U většiny kol máme tabulky velikostí rámů v porovnání s výškou člověka, pokud si ale nebudete jistí, kontaktujte našeho specialistu na jízdní kola.

Poslední věc, jak vybrat to správné kolo, je samozřejmě Váš vlastní pocit - občas Vám padne do oka kolo tak, že ho prostě musíte mít stůj co stůj :-). Přejeme Vám na Vašem kole mnoho skvělých zážitků bez nehod!

Cyklistika

Na SportCentralu najdete nejlepší místa na cyklistiku a jízdu na kole v celé ČR, kde si své vybavení užijete.

Leader Fox je ryze česká značka jízdních kol, jejíž založení se datuje již do roku 1996. Doplněna jsou pak vhodně velmi kvalitními komponenty světoznámé značky Shimano. Všechna kola jsou navrhována, montována a testována v nové hale v Českých Budějovicích a splňují veškeré normy a certifikáty EU. Těšit se tedy můžete z opravdové kvality a české tradice.0 ks zboží: 0 Kč