Fitness inline brusle

Fitness inline brusle jsou nejrozšířenější typ kolečkových bruslí pro rekreační bruslení. Stále víc lidí si vybírá tento jednoduchý a velmi relaxační typ sportu. Podle studií má fitnessové in-line bruslení velmi srovnatelný vliv na kondici a zdraví jako jízda na kole nebo běh. Oproti běhu však fitness in-line bruslení šetří klouby až o 50%. Při bruslení na fitness inline bruslích dostanete do pohybu celé tělo, proto tento sport mohou provozovat rekreační bruslaři, ale i sportovci pro posílení svalové hmoty nohou. Fitness inline brusle se skládá zpravidla ze čtyř koleček, pohodlné boty a odnímatelné brzdy. Inline brusle jsou vhodné jak pro krátké, tak i dlouhé vyjížďky díky propracovanému systému stavby a odvětrávání boty. Pánské fitness inline brusle pro muže svým vzhledem a především svou konstrukcí odpovídají mužské postavě. Konstrukce dámské fitness inline brusle odpovídá zase ženské postavě; je upravena zejména vnitřní část brusle s ohledem na odlišnou konstrukci ženské nohy. Na sportilo.cz můžete aktuálně vybírat z těchto značek fitness inline bruslí: Rollerblade, Roces, Botas, K2, Tempish a Powerslide.

Na SportCentralu najdete místa na inline bruslení v celé ČR, kde si své vybavení užijete.


Jak vybírat kolečkové brusle

Rekreační inline brusle jsou víceméně určené lidem, kteří se bruslí tak 1-2x do týdne. Bývají většinou vybaveny menšími kolečky a použité materiály jsou více pohodlné, což má za následek použití měkčích (také levnějších) materiálů. Takové měkké materiálu by při dlouhodobé zátěži a častém bruslení mohli spíše deformovat až zničit. Ložiska také nebývají nejkvalitnější, ale na druhé straně, tento druh bruslí bývá cenově nejpřijatelnější.

Fitnessové inline brusle jsou určeny více aktivním lidem, kteří se bruslí minimálně 2x v týdnu, nebo berou bruslení jako doplňkový sport (trénink), ale jsou vhodné i pro lidi kteří si bruslí čistě pro radost. Taková skupina lidí je největší, což je vidět na českých cyklosezkách a také proto jsou fitnessové inline brusle nejvíce prodávané. Jelikož je tu dost široká skupina lidí, přirozeně tu vznikla i dost široká škála fitnessových in-line bruslí. Základní řady bruslí poznáte podle menších koleček a klasického šněrování. Brusle vyšších řad už mají větší kolečka, kvalitnější ložiska a různé upínací systémy. Vyšší řady jsou určeny pokročilým, často trénujícím lidem a některé "high end" jsou dokonce vhodné již na maratony (tedy vrcholový sport).

Fitness inline brusle - značky


0 ks zboží: 0 Kč