Freeride snowboardy

Freeride snowboardy jsou určeny pro milovníky jízdy ve volném prostoru. Hodí se proto pro sjíždění jakéhokoli terénu - i toho neupraveného. Freeride snowboardy nejsou příliš vhodné pro freestyle rampy. Mají menší vykrojení a velké zakřivení špičky a patky, jsou měkké s malým průhybem. Délka snowboardu by měla být mezi bradou a nosem. Pokud chcete jezdit spíše ve hlubším sněhu je lepší mít desku delší. Náš obchod vám opět nabízí širokou škálu značek jako GRAVITY, HEAD, K2 a další. Tito výrobci se specializují na snowboardy a vybavení, a proto jsou zárukou dobré kvality. Snažíme se pro vás vybírat kvalitní zboží za dobré ceny, a proto se nemusíte bát, že vás nákup snowboardu u nás přijde příliš draho. Design snowboardových desek pak zaručuje, že si vyberou nejen muži, ale i slečny a dívky! Freeride snowboardy si můžete osobně vyzkoušet a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Jak si vybrat snowboard?

Máte rádi zmní sporty a láká vás jízda na snowboardu? Pokud se rozhodnete pro jeho koupi je nutné si nejprve ujasnit kritéria pro jeho vuyžití.
Začátečnk zpravidla volí univerzální snowboard (allmountain snowboard) vhodný pro všechny typy terénu – na sjezd, ale také na skoky nebo jízdu volným terénem. Pokročilejší jezdec bude zvažovat spíše freestyle snowboard, s nímž může vydat do snowparku i na rampu, popřípadě zakoupení tvz. freeride snowboardu, který je svými parametry dokonale přizpůsobený pro jízdu ve volném terénu.
Důležitým kritériem je také správná délka snowboardu, jeho šířka, tuhost a pružnost snowboardu a také jeho cena.
Dětský snowboard volíme výškově asi k bradě, ojediněle může být i delší až k nosu dítěte s ohledem na pokročilost jezdce.
Dámský snowboard je konstrukčně mírně odlišný, zpravidla je užší, inzerty pro vázání jsou nepatrně blíže k sobě než u mužského snowboardu a jeho celková konstrukce je měkčí.

Při dopravě na svah pomocí vleku je vhodné také zakoupit samolepící protiskluzové podložky na snowboard tvz. gripy. Gripy se lepí mezi vázání, zpravidla blíže k zadnímu vázání a jejich úkolem je chránit jezdce před pádem v okamžiku, kdy je zadní noha vyjmuta z vázání. Pro bezpečnou jízdu doporučujeme gripy na snowboard těchto značek: Gravity, Lamar, Westige, Sims.

Freeride snowboardy - značky


0 ks zboží: 0 Kč