Gymnastické míče

Gymnastické míče jsou velice oblíbené jak pro relaxační, tak i rehabilitační účely. V naší nabídce můžete nalézt gymnastické míče prestižní italské značky Diadora či německé značky Kettler. Gymnastické míče nacházejí uplatnění nejčastěji ve zdravotnictví, konkrétně v rehabilitačních centrech či porodnicích. Dále např. ve školkách, kde splňují zábavní, ale hlavně zdravotní roli.

Pokud sedíme na gymnastickém míči, je velice důležité, aby úhly mezi tělem, stehenní a holenní kostí svíraly tupý úhel. To znamená, že má být větší než pravý úhel. Čili, hýždě by neměly být níže než kolena. Nohy by měly být dostatečně daleko od sebe, tak aby bylo dosaženo stability. Chodidla se musí dotýkat celou svou plochou země.

Výhody

Cvičení na gymnastickém míči má pozitivní vliv na vaše zdraví. Například předcházíte problémům s bolavými zády, ochablými svaly, nebo deformací páteře. Dochází ke zlepšení stability a koordinace těla, pozitivně zlepšuje váš kardiovaskulární systém, má obrovský vliv na celkovou pohyblivost lidského těla. Při cvičení zapojujete zádové a břišní svaly, aktivujete klouby, snižujete napětí vašeho organismu a předcházíte řadě zdravotním problémům. Cvičení je možné pro kohokoliv, od kojenců po seniory.

Na SportCentralu najdete fitness centra v celé ČR, kde si své vybavení užijete.

Gymnastické míče - značky
Kontaktní informace
Tomáš Borusík
odborník na sekci: Gymnastické míče
Telefon: 570 570 181


0 ks zboží: 0 Kč