Inline ložiska

Ložiska pro inline tvoří základní stavební kámen vaší brusle. Bez kvalitních inline ložisek dochází k většímu tření a tím menší točivosti koleček. To může mít za následek nepříjemný pocit z jízdy, při které se zbytečně mnoho nadřete a nedosáhnete požadované rychlosti. V naší nabídce můžete vybírat z široké řady kvalitních ložisek, které se postarají o dokonalý pocit z jízdy na vašich inline bruslích. Kvalita ložisek se uvádí hodnotou ABEC nebo ILQ, kde obecně platí: čím vyšší číslo, tím kvalitnější ložisko. Hodnocení ILQ je pak přesnější (bere v potaz více parametrů), než ABEC.

Jak vybírat kolečkové brusle

Rekreační inline brusle jsou víceméně určené lidem, kteří se bruslí tak 1-2x do týdne. Bývají většinou vybaveny menšími kolečky a použité materiály jsou více pohodlné, což má za následek použití měkčích (také levnějších) materiálů. Takové měkké materiálu by při dlouhodobé zátěži a častém bruslení mohli spíše deformovat až zničit. Ložiska také nebývají nejkvalitnější, ale na druhé straně, tento druh bruslí bývá cenově nejpřijatelnější.

Fitnessové inline brusle jsou určeny více aktivním lidem, kteří se bruslí minimálně 2x v týdnu, nebo berou bruslení jako doplňkový sport (trénink), ale jsou vhodné i pro lidi kteří si bruslí čistě pro radost. Taková skupina lidí je největší, což je vidět na českých cyklosezkách a také proto jsou fitnessové inline brusle nejvíce prodávané. Jelikož je tu dost široká skupina lidí, přirozeně tu vznikla i dost široká škála fitnessových in-line bruslí. Základní řady bruslí poznáte podle menších koleček a klasického šněrování. Brusle vyšších řad už mají větší kolečka, kvalitnější ložiska a různé upínací systémy. Vyšší řady jsou určeny pokročilým, často trénujícím lidem a některé "high end" jsou dokonce vhodné již na maratony (tedy vrcholový sport).

Inline ložiska - značky


0 ks zboží: 0 Kč