Jednotlivé chrániče

Jistě se vám v životě stalo, že jste zakopli nebo jednoduše spadli na zem. Takové okamžiky s sebou přinášejí nepříjemné odřeniny. U inline bruslení to platí dvojnásob. Stačí najet na malou nerovnost, která vás vyvede z rovnováhy, a můžete se ocitnout na zemi. Pro tyto případy je vhodné zvolit chrániče kolen, které při pádu zabraňují odřeninám. Navíc je vše tak jednoduché; připevnění pomocí pásků na suchý zip. Pokud člověk ztratí rovnováhu, velmi často padá dozadu. Instinktivně dává lokty za sebe, aby zmírnil náraz. Při tom může dojít k ošklivému zranění. Této situaci můžete předejít zakoupení inline chráničů na lokty, která vás v podobných situacích ochrání. Představte si svůj vlastní pohyb při pádu po zakopnutí. Člověk dává instinktivně ruce před sebe, aby zabránil úrazu hlavy. Neuvědomuje si však, že své zápěstí vystavuje velkému riziku. Nejedná se pouze o odřeniny, ale také o velmi vážné zlomeniny. Pro inline bruslení to platí dvojnásob. Vše co bruslař potřebuje, aby takovým zraněním předcházel, jsou inline chrániče zápěstí; účinná ochrana dlaní ruky, která zároveň fixuje zápěstí při případném pádu.

Jak vybírat kolečkové brusle

Rekreační inline brusle jsou víceméně určené lidem, kteří se bruslí tak 1-2x do týdne. Bývají většinou vybaveny menšími kolečky a použité materiály jsou více pohodlné, což má za následek použití měkčích (také levnějších) materiálů. Takové měkké materiálu by při dlouhodobé zátěži a častém bruslení mohli spíše deformovat až zničit. Ložiska také nebývají nejkvalitnější, ale na druhé straně, tento druh bruslí bývá cenově nejpřijatelnější.

Fitnessové inline brusle jsou určeny více aktivním lidem, kteří se bruslí minimálně 2x v týdnu, nebo berou bruslení jako doplňkový sport (trénink), ale jsou vhodné i pro lidi kteří si bruslí čistě pro radost. Taková skupina lidí je největší, což je vidět na českých cyklosezkách a také proto jsou fitnessové inline brusle nejvíce prodávané. Jelikož je tu dost široká skupina lidí, přirozeně tu vznikla i dost široká škála fitnessových in-line bruslí. Základní řady bruslí poznáte podle menších koleček a klasického šněrování. Brusle vyšších řad už mají větší kolečka, kvalitnější ložiska a různé upínací systémy. Vyšší řady jsou určeny pokročilým, často trénujícím lidem a některé "high end" jsou dokonce vhodné již na maratony (tedy vrcholový sport).

Jednotlivé chrániče - značky


0 ks zboží: 0 Kč