Longboardy

Longboarding vznikl okolo roku 1950, kdy v okolí Santa Monicy a Venice Beach započal skateboarding psát svou historii. Tehdejší jezdci hledali užší spojení mezi surfingem, skateboardingem a snowboardingem. Zároveň hledali elegantní dopravní prostředek, což je až do současnosti nejběžnější využití longboardu. Proč tomu tak je, pochopíte během několika sekund, kdy se na longboard postavíte! Co tedy můžete na longboardu provádět? No přece jezdit, a to doslova kamkoliv: do školy, do práce, nebo třeba za přáteli do vašeho oblíbeného podniku, protože tahle věcička Vás dostane prostě všude a pohodlně! Mezi velmi oblíbené disciplíny na longboardu patří sjíždění kopců, ke kterému dřív nepozději dojdete i Vy. Rozhodně ale nedoporučujeme u této dovednosti začínat, všechno má totiž svůj čas. Mezi největší výhody longboardů patří skladnost, velká mobilita a také to, že nevytváří hlučnost, jako to je např. u skateboardů. Důvodem jsou měkčí kolečka, které longboardy mají. Pokud si tedy chcete užívat radost z jízdy, mít styl a zároveň sportovat, longboard je pro Vás ta nejlepší volba!

Jak vybírat kolečkové brusle

Rekreační inline brusle jsou víceméně určené lidem, kteří se bruslí tak 1-2x do týdne. Bývají většinou vybaveny menšími kolečky a použité materiály jsou více pohodlné, což má za následek použití měkčích (také levnějších) materiálů. Takové měkké materiálu by při dlouhodobé zátěži a častém bruslení mohli spíše deformovat až zničit. Ložiska také nebývají nejkvalitnější, ale na druhé straně, tento druh bruslí bývá cenově nejpřijatelnější.

Fitnessové inline brusle jsou určeny více aktivním lidem, kteří se bruslí minimálně 2x v týdnu, nebo berou bruslení jako doplňkový sport (trénink), ale jsou vhodné i pro lidi kteří si bruslí čistě pro radost. Taková skupina lidí je největší, což je vidět na českých cyklosezkách a také proto jsou fitnessové inline brusle nejvíce prodávané. Jelikož je tu dost široká skupina lidí, přirozeně tu vznikla i dost široká škála fitnessových in-line bruslí. Základní řady bruslí poznáte podle menších koleček a klasického šněrování. Brusle vyšších řad už mají větší kolečka, kvalitnější ložiska a různé upínací systémy. Vyšší řady jsou určeny pokročilým, často trénujícím lidem a některé "high end" jsou dokonce vhodné již na maratony (tedy vrcholový sport).

Longboardy - značky


0 ks zboží: 0 Kč