Outdoorová obuv pro ženy

Když máte špatné boty na túře v horách, nohy velmi trpí a zranění chodidla v horském prostředí může být životu nebezpečné. Při trekkingu a turistice proto musí být obuv stoprocentní. Pro ženy si můžete osobě otestovat a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Pořádná outdoorová obuv nesmí chybět žádné aktivní rodině!

Léto se nám pomalu blíží, a proto je právě teď nejlepší čas pořádně se na to připravit. Většina z nás se na procházky a túry vydává nejvíce právě v tomto ročním období. Základem pro to, abyste si výlet do přírody nebo do hor užili, je správná obuv. Díky pořádnému obutí vaše nohy nebudou trpět a vyhnete se i případnému zranění chodidel. Na trhu se vyskytuje nepřeberné množství bot. Jak se zorientovat, když o obuvi sami mnoho nevíte? Na to se vám pokusíme odpovědět v tomto článku.

Jak má vypadat správná outdoorová bota?

Firem, které vyrábí outdoorové boty je na trhu spousta. Pokud si chceme koupit trekkingovou obuv, musíme si nejprve upřesnit, co od obutí čekáme. Tedy jestli boty chceme využívat na procházky méně náročným terénem anebo pro horskou turistiku. Obecně platí, čím náročnější terén, tím musí být obuv pevnější, aby zajistila dobrou stabilitu nohy, a vy jste se vyhnuli zvrtnutým kotníkům a jiným úrazům nohy.
Základem pro to, aby vám boty vydržely i drsný horský terén a vaše nohy neutrpěly žádnou újmu, je pořádná podrážka. Měla by být dostatečně vysoká, hrubá a nepromokavá. To platí pro zimní obuv obzvláště, jelikož v zimě se mokru a vlhku rozhodně nevyhnete. Zároveň by ale měla být zajištěna dostatečná prodyšnost, aby mohla noha dýchat.
Outdoorové boty se dělí na nízké kotníkové či vysoké. Nízké boty jsou oblíbenější, protože vypadají více sportovně a můžeme je využívat i ke každodennímu nošení. Vhodné jsou ale pouze pro terén, který není příliš náročný. Hodí se hlavně pro období od jara do podzimu. Výhodou je, že jsou lehké, vypadají moderně a jsou poměrně i stabilní.
Vysoké boty jsou naopak vhodné pro náročný terén. Pokud chcete vyrazit do hor a na několikadenní túry jsou nejvhodnější. Díky tomu, že jsou o něco vyšší, než kotníčkové boty, umožňují dokonalou fixaci a ochranu nohy. Dají se také využívat od jara do podzimu. Boty s membránou pak i v zimě.
Zaměřte se také na materiál, ze kterého je bota vyrobená. Kvalitní materiál je zárukou, že vám bota nepromokne a budete se v obutí cítit příjemně a pohodlně. Rozdíl je také mezi obuví, kterou používáte v zimě a kterou v létě. Rozhodně nepoužívejte boty zároveň na sportování uvnitř také ven! Na procházky a horskou turistiku si kupte boty speciálně pro to určené a nebojte se do nich investovat. Určitě se vám to vyplatí.

Nejvhodnější obuv právě pro vás!

Vždy je potřeba, aby byla bota nepromokavá a hlavně v létě by měla být dostatečně prodyšná. Trekkingová obuv s membránou zabrání promoknutí. Vhodná úprava bot také zabrání nepříjemnému zápachu. Například americká firma Merrell používá antibakteriální úpravu Aegis u všech svých trekkingových bot.
Pokud máte rádi českou kvalitu, pak vám můžeme doporučit českou firmu Loap. Na trhu je také několik desítek let a zaměřuje se převážně na outdoorovou obuv, oblečení a další vybavení na vycházky i pořádní horské túry. Ceny bot jsou velmi příjemné. Ze zahraničních firem, které se tradičně zaměřují na outdoorové vybavení, stojí za povšimnutí značka Trimm či trochu více známá Alpine PRO. Obě nabízejí kvalitní outdoorovou obuv.
Na trhu je tolik druhů bot, že je vždy nejlepší nechat si poradit od profesionálů. Naše prodejna sportilo.cz vám pomůže vybrat nejvhodnější typ obutí, který splní veškeré vaše nároky. Oslovit nás můžete v kamenné prodejně ve Zlíně anebo po telefonu. Naši zaměstnanci se vám budou plně věnovat. Tak neváhejte a pořiďte sobě i svým dětem pořádnou obuv, aby vaše rodinné výlety byli nejen pohodlné, ale také bezpečné!

Pro ženy - značky


0 ks zboží: 0 Kč