Snowboardové boty

Boty na snowboard jsou základním vybavením každého jezdce. Velikost bot se určuje podle standardních měřítek velikostí. Boty je vhodné kupovat přímo s vázáním, jelikož ne každé vázání a bota se k sobě hodí. Je také dobré si botu vyzkoušet a zašněrovat. Palec by se měl lehce dotýkat špičky, ale neměl by nějak výrazně tlačit. Bota se sama časem roztáhne a vytvaruje na vaši nohu. Většina snowboardových bot se prodává s vyjímatelnou vnitřní botou, ta se při nošení vytvaruje na vaši nohu, je dobré počítat s tím, že se tato vnitřní bota časem o trochu roztáhne. Snowboardové boty mají různé utahovací systémy od tkaniček až po rychloupínání. Vy sami si pak musíte zvolit, který systém vám sedí nejlépe. Sportilo.cz se specializuje na děti i dospělé, ženy i muže a podle toho jsou také uzpůsobeny jednotlivé sekce. Toto rozdělení vám usnadní hledání té správné obuvi. V případě, že si nejste jistí, jaká velikost boty vám nejlépe padne apod. neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle uvedeném v dolní liště, velmi rádi vám s nákupem poradíme! Snowboardové boty Gravity si můžete osobně vyzkoušet a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Jak vybírat snowboardové boty

Velikost snowboardových bot
Nejdůležitější je, aby Vám snowboardová bota nebyla těsná. Obecně je vhodné kupovat boty na snowboard alespoň o jedno číslo větší, než je velikost vaší běžné obuvi, boty se během několika prvních jízd přizpůsobí Vaší noze. Dejte ale pozor, aby vybrané boty nebyly moc velké, především v oblasti paty. Boty vždy kupujte dříve než vázání. Nemusíte se bát, že si nevyberete, v současné době nabízí všichni výrobci spoustu snowboardových bot pro ženy, muže i děti. Na e-shopu sportilo.cz naleznete veliký výběr, včetně kvalitních bot značky Westige.

Tvrdost snowboardových bot
Pokud jste vyznavači freeride snowboardu a tím pádem i rychlé jízdy, určitě sáhněte po tvrdých botách, jestli však máte v oblibě skoky a triky na freestyle snowboardu, nebo na snowboardu začínáte, zvolte boty měkčí.
Měkké boty umožňují díky volnější noze větší možnost pohybu, ale kvůli horšímu upevnění nohy musíte dávat pozor na zranění. Měkké boty jsou také vhodnější pro chůzi. Nepřinesou Vám ale tak dobrou ovladatelnost snowboardu, jako boty tvrdé.
Tvrdé boty Vám zajistí přesné přenášení váhy, dobré zpevnění nohy a také jistější jízdu, protože jejich reakce na Váš pohyb je rychlejší, než u bot měkkých. Tvrdé boty doporučujeme spíše pro zkušenější jezdce, nejčastěji je využívají profesionální závodníci.

Vnitřní botička
Nedílnou součástí každé snowboardové boty je vnitřní botička. Tlumí nárazy, zajišťuje teplo uvnitř boty a celkové pohodlí. Měla by být vyjímatelná, aby bylo možné ji vysušit.Snowboardové boty si můžete osobně vyzkoušet a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Snowboardové boty - značky


0 ks zboží: 0 Kč