Snowboardy

Snowboarding má ve světě už poměrně rozsáhlou tradici. Jeden příběh ze 16. století se zmiňuje o možná prvním prapředku snowboardu. Šlo o dlouhá prkna s řidítky, na kterých sjížděli zlatokopové v oblasti Rauristalu z kopců dolů. Na přelomu 60. a 70. let minulého století Tom Sims a James Burton vyvinuli první skutečný snowboard. Nejdříve sklízeli snowboardoví nadšenci jen posměch a na spoustě míst se jim dokonce zakazovalo používat lyžařské vleky. Od té doby, ale snowboarding povýšil na novou úroveň a stal se velmi oblíbeným sportem. Dnes je množství snowboardistů i lyžařů poměrně vyvážené. Sportilo.cz se tak snaží myslet na všechny milovníky tohoto sportu a nabízí jim širokou škálu vybavení pro snowboarding. Vybírat si můžete z několika sekcí. Při výběru toho správného snowboardového prkna je potřeba brát v úvahu hned několik faktorů. Například efektivní délku hrany – snowboardy s větší efektivní délkou hrany lépe drží v oblouku a vyznačují se klidnou jízdou nebo vykrojení prkna. S velkým vykrojením lze řezat velmi ostré a rychlé oblouky s malým poloměrem, takový snowboard je vhodný pro jezdce zaměřené na alpskou jízdu. Naopak snowboard s malým vykrojením je vhodný pro začátečníky. Pokud si nejste jistí, jak si správně vybrat snowboardové vybavení GRAVITY, neváhejte a kontaktujte naše odborníky. Milerádi vám poradíme s nákupem! Snowboardy si můžete osobně vyzkoušet a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Na SportCentralu najdete snowboardové areály v celé ČR, kde si své vybavení užijete.


Jak si vybrat snowboard?

Máte rádi zmní sporty a láká vás jízda na snowboardu? Pokud se rozhodnete pro jeho koupi je nutné si nejprve ujasnit kritéria pro jeho vuyžití.
Začátečnk zpravidla volí univerzální snowboard (allmountain snowboard) vhodný pro všechny typy terénu – na sjezd, ale také na skoky nebo jízdu volným terénem. Pokročilejší jezdec bude zvažovat spíše freestyle snowboard, s nímž může vydat do snowparku i na rampu, popřípadě zakoupení tvz. freeride snowboardu, který je svými parametry dokonale přizpůsobený pro jízdu ve volném terénu.
Důležitým kritériem je také správná délka snowboardu, jeho šířka, tuhost a pružnost snowboardu a také jeho cena.
Dětský snowboard volíme výškově asi k bradě, ojediněle může být i delší až k nosu dítěte s ohledem na pokročilost jezdce.
Dámský snowboard je konstrukčně mírně odlišný, zpravidla je užší, inzerty pro vázání jsou nepatrně blíže k sobě než u mužského snowboardu a jeho celková konstrukce je měkčí.

Při dopravě na svah pomocí vleku je vhodné také zakoupit samolepící protiskluzové podložky na snowboard tvz. gripy. Gripy se lepí mezi vázání, zpravidla blíže k zadnímu vázání a jejich úkolem je chránit jezdce před pádem v okamžiku, kdy je zadní noha vyjmuta z vázání. Pro bezpečnou jízdu doporučujeme gripy na snowboard těchto značek: Gravity, Lamar, Westige, Sims.

Snowboardy - značky


0 ks zboží: 0 Kč