Spacáky

Spacáky patří mezi základní výbavu každého turisty. SPACÁKY HUSKY stejně jako spacáky Prima, Pinguin, Trimm nebo Loap vybírejte dle rozdělení na letní spacáky, třísezónní spacáky, zimní spacáky nebo lehké cyklo spacáky. Kvalitní spacák ocení každý, kdo nechte trávit noc v zimě a je raději v teple a v suchu. Kvalitní spacák vás chrání před prochladnutím a zároveň před nadměrným pocením. Proto je velmi důležité vybrat ten pravý spací pytel. Při výběru je důležité zvážit parametry jako materiál (peří nebo duté vlákno) nebo velikost. Je nutné si také určit, v jakém ročním období budete spacák využívat; je velmi nepříjemné v létě použít spacák, který je určen pro zimní období. K vašemu maximálnímu pohodlí jsme spacáky roztřídili do několika kategorií tak, abyste měli výběr co nejjednodušší.

Jak vybrat ten správný spací pytel (spacák)?

Spací pytle chcete-li spacáky jsou jednou z nejdůležitějších součástí výstroje každého milovníka přírody. Přenášejí do nových prostředí kousek domova a jsou důležitým článkem při čerpání sil do příštího dne. Když se totiž člověk dobře nevyspí, třese se zimou a je mokrý, může se i krásná vícedenní turistická procházka proměnit na utrpení, boj s časem a prosby aby se už konečně výlet skončil. Naštěstí dnešní trh nabízí široký výběr spacích pytlů a je tedy z čeho vybírat.

Při výběru vhodného spacáku je třeba zohlednit zejména tato kritéria:

1. tepelný rozsah spacího pytle - každý spacák je určen do určitého ročního období. Jsou spacáky letní, spacáky zimní, jarní až podzimní. Orientovat se v nich dá i podle teplotního rozsahu (komfort / optimal / extrém), avšak vždy je lepší mít spacák teplejší.

2. porovnání ceny a kvality spacáku - je třeba se rozhodnout, kolik do spacáku investujete, někdy hraje důležitou roli i hmotnost a také objem spacáku po jeho sbalení a skompresování

3. peří nebo syntetika - péřové spacáky mají využití převážně v suchých zimách. Jsou plněné husím peřím, které výborně hřeje. Při vysoké vlhkosti ale peří ztratí svůj objem i vynikající tepelné vlastnosti. Spacáky se syntetickou náplní každoročně ve svém vývoji postupují a pomalu se přibližují i k tepelným vlastnostem pérových spacáků (stále však tepelně nejsou na jejich úrovni). Jejich nespornou výhodou jsou nízké nároky na jejich ošetřování - dlouhodobá stálost vlastností materiálu i po vyprání, rychlejší schnutí než u péřáků. Na rozdíl od péřových spacáků jsou vhodné i pro alergiky.

4. velikost spacáku - ideální teplotní stav nastane, pokud svým tělem člověk vyplní celý spací pytel a má v něm ještě i přiměřenou volnost pohybu. Jednoduše na příkladu řečeno, že pokud mám 165 cm, nebudu si kupovat spacák s délkou 220 cm, proto že ho moje tělo spací pytel "nevytopí".

5. vnitřní stahovací límec spacího pytle - je důležitý zejména u spacáků mumiového typu určených především do chladnějších nocí

6. zip spacáku - kvalita zipu je velmi důležitá, je totiž zbytečné mít spacák s komfortem do -20 ° C pokud nemáme funkční zip. Vhodné jsou kvalitnější značkové zipy. Také je důležité aby byl zip zevnitř chráněn podšívkou - zlepšuje to izolační vlastnosti spacáku a zip nechladí. Některé spacáky mají zipy snímatelné z obou stran - jejich výhodou je použití v létě (pokud mi je teplo, dá se zvlášť odvětrávat spodní část spacáku).

7. Kompresní obal spacáku - snižuje objem, zvětšuje volný prostor v batohu.

Kvalitní spacáky nakupujte výhodně u outdoorových odborníků na www.sportilo.cz.

Spacáky - značky


0 ks zboží: 0 Kč