Universal - Allmountain snowboardy

Univerzální snowboardy jsou určeny pro všechny milovníky zimních sportů, kteří začínají či jsou mírně pokročilí. Jsou snadno ovladatelné na rozdíl od freestylových snowboardů. Jsou vhodné jak do hlubokého sněhu, tak i na upravenou sjezdovku. Do určité míry je můžete použít i na lehčí skoky a triky na rampách. Délka prkna by měla sahat po úroveň brady. Těžší jezdci by měli volit širší desku, naopak lehčí jezdci spíše kratší desku. Deska univerzálních snowboardů je širší, měkká až středně tvrdá. Má střední vykrojení a malý průhyb. Nabízíme širokou škálu univerzálních snowboardových prken od značek jako jsou GRAVITY, BTM, HEAD, SIMS, K2, Matrix a další velmi známí a dobří výrobci snowboardového vybavení. U nás tedy dostanete pouze kvalitní zboží za velmi příznivou cenu. Univerzální snowboardy si můžete osobně vyzkoušet a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Jak si vybrat snowboard?

Máte rádi zmní sporty a láká vás jízda na snowboardu? Pokud se rozhodnete pro jeho koupi je nutné si nejprve ujasnit kritéria pro jeho vuyžití.
Začátečnk zpravidla volí univerzální snowboard (allmountain snowboard) vhodný pro všechny typy terénu – na sjezd, ale také na skoky nebo jízdu volným terénem. Pokročilejší jezdec bude zvažovat spíše freestyle snowboard, s nímž může vydat do snowparku i na rampu, popřípadě zakoupení tvz. freeride snowboardu, který je svými parametry dokonale přizpůsobený pro jízdu ve volném terénu.
Důležitým kritériem je také správná délka snowboardu, jeho šířka, tuhost a pružnost snowboardu a také jeho cena.
Dětský snowboard volíme výškově asi k bradě, ojediněle může být i delší až k nosu dítěte s ohledem na pokročilost jezdce.
Dámský snowboard je konstrukčně mírně odlišný, zpravidla je užší, inzerty pro vázání jsou nepatrně blíže k sobě než u mužského snowboardu a jeho celková konstrukce je měkčí.

Při dopravě na svah pomocí vleku je vhodné také zakoupit samolepící protiskluzové podložky na snowboard tvz. gripy. Gripy se lepí mezi vázání, zpravidla blíže k zadnímu vázání a jejich úkolem je chránit jezdce před pádem v okamžiku, kdy je zadní noha vyjmuta z vázání. Pro bezpečnou jízdu doporučujeme gripy na snowboard těchto značek: Gravity, Lamar, Westige, Sims.

Universal - Allmountain - značky


0 ks zboží: 0 Kč